Böceklerden Kurtulmak

Zaman hızla geçerken bizler nasıl yaşlanıyorsak mobilyalarımızda aynı şekilde yıpranırlar. Bazen o mobilyaları çok sevdiğimizden atmak istemeyiz. Yenileme ihtiyacı duyarız. Maalesef bazen yıpranırken istenmeyen şekilde hasar görmüş olabilirler. Mobilyalarımız eskidikçe özellikle ahşap mobilyalarda daha sık görülen mobilya böcekleri eşyalarımıza zarar vermektedir. Peki nedir bu mobilya böceği?

Mobilya böceği eski tahta eşyada, kapı, parke, pencere ve mobilyanın ağaç aksamlarında yerleşmekte ve dehlizler açarak ilerler. Kemirdikleri ağacın tozları bu arada dışarı dökülür. Geceleri bazen sessizlikte, delik açarken sesi duyulabilir. Mobilya böceği büyük toplu iğne başı büyüklüğünde, kahverengidir. Özellikle mobilyaların kumaş ve içindeki dolgu maddeleri (saman, kamış, ot vs.) arasında yuvalanırlar. Kumaşı deler, yıpratır, ölenleri mobilyanın altına dökülür. Bazen ölü böcekleri de görebilirsiniz.

İnsan sağlığına mobilya böceğinin zararı yoktur. Ama kişisel eşyalarınıza ve mobilyalarınıza zarar verirler.

Mobilya böceği mücadelesi haşereler ile yapılan mücadelenin en zorudur. Mobilya böceği ahşabın içinde saklandıkları için ilacın iç kısımlara etki etmesi çok zor olmaktadır. Bu yüzden belirtilen günlerde iki kez ilaçlama yapılması gerekmektedir. Profesyonel haşere firmaları formülasyonlar kullanarak  yok etmektedirler. Profesyonel olmayan haşere kontrol servislerinin kullandığı ilaçlarla mobilya böceğinden kurtulmak imkansızdır. Dolasıyla işinde uzman firmalarla çalışmanız sizin için daha etkili olacaktır.

Böceklerden kurtulmak için Sct Ümraniye böcek ilaçlama firması ile irtibata geçebilirsiniz.