Hayatımızı Kolaylaştıran Küçük Ev Aletleri

Hayat bir koşturmaca. İstanbul gibi büyük bir metropol şehrinde yaşıyor ve karı koca çalışıyorsanız küçük ev aletleri büyük kurtarıcınız.

Beyaz eşya sektöründe bir çok firma var ve rekabet çok fazla. Ülkemizde yabancı firmaların eşyaları kullanılsa bile ağırlıklı olarak yerli markalar tercih edilmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biride garantili olması, yetkili servis ağının çok geniş olması ve güvenilir bir firma olmasıdır. Bazen ucuza alıp, sonradan tüketici hakkımızı  aramak için icra avukatı aramak zorunda kalabiliriz.

Ülkemizde en çok tercih edilen marka Arçelik  ve Beko’dur. Beko’da zaten Arçelik’in ürünüdür. Arçelik 1955 yılında Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafından kuruldu. Arçelik Türk beyaz eşya sektöründe ilk adımları atmıştır., 1959’da ilk çamaşır makinesini 1960’da ilk buzdolabını üretmiştir. 1968 yılında Çayırova tesislerine taşınmıştır.  Fabrikası Gebze Organize Sanayi Bölgesi İhsan Dede Cad. No:139 41480 Gebze, Kocaeli, Türkiye’dir. Genel Merkezi ise  Karaağaç Caddesi 2-6. Sütlüce 34445 İstanbul.’dadır.

Arçelik’te Satılan Küçük Ev Aletleri

İçecek Hazırlama: Bu kategoride yer alan ürünler elimizin altında sürekli olan ve gün içinde en çok kullandığımız ürünlerdir. Tüm beyaz eşya ürünlerde olduğu gibi dikkatli kullanmalıyız. Yoksa istemeden de olsa ürüne hasar verebiliriz.

Çay Makinesi
Semaver
Türk Kahve Makinesi
Kahve ve Baharat Öğütücü
Kahve Makinesi
Meyve Sıkacağı
Kettle & Su Isıtıcı

Karıştırıcı&Doğrayıcı: Bu kategoride yer alan ürünler mutfakta en çok kullandığımız, artık elimiz ayağımız olan ürünler. Bir yemek yapacağımız zaman en çok bunlara ihtiyaç duyarız. Püre yapmak, rendelemek, çırpmak, doğramak artık çok kolay.

Mikser
Blender
El Blender
Mutfak Robotu
Doğrayıcı
Kıyma Makinesi
Dondurulmuş Mevye Püresi Makinesi
Yoğurt Makinesi
Mutfak Makinesi

Pişirici: Bu kategoride yer alan ürünler hemen hazırlayabileceğimiz kızarmış ekmekler ve tost yapabileceğiniz ürünlerdir.

Tost Makinesi
Ekmek Kızartma Makinesi
Mini Tost Makinesi

Ütü&Ütü Masası: Bu kategoride yer alan günlük hayatta en çok ihtiyacımız olan ürünlerdir. Hiç kimse ütüsüz giysiyle gezmek istemez sanırım.

Buharlı Ütü
Buhar Kazanlı Ütü
Ütü Masası

Süpürge:  Temizlik denince ilk aklımıza gelen süpürgedir. Süpürgelerin torbalı, torbasız ya da suyla çalışan olmak üzere bir çok çeşidi vardır. Şu an en çok kullanılan modellerinden biri çubuklu süpürgelerdir. Kullanılışının kolay olması, çok yer kaplamaması ve ulaşılması zor olan koltuk altı, dolap altı gibi dar yerleri rahat bir şekilde süpürebilmesi açısından ideal bir ürün.

Süpürge
Halı Yıkama
Çubuk Süpürge
Sarjlı Süpürgeler
Buharlı Temizleyici
Toz Torbası

Kişisel Bakım:  Eskiden sadece saçımızı kuruturduk. Saçımıza şekil vermek için ya bigudiler vardı ya da kuaföre giderdik. Ama artık saç şekillendirici ürünler ve saç düzleştiriciler sayesinde evde kendimiz çok rahat bir şekilde saçımıza şekil verebilmekteyiz.

Saç Kurutma Makinesi
Saç Düzleştirici
Saç Şekillendirici
Banyo Tartısı

Su Sebili:  Artık soğuk su mu içeceksiniz ya da sıcak su mu içeceksiniz. Bunun için vakit kaybetmenize gerek yok. Kolaylıkla hazır olan su elinizin altında.

Bazen Arçelik kampanya başlatarak, eski ürünü alıp indirim yapabiliyor. Bu şekilde hem eski ürünlerinizi değerlendirip, hem de kampanyadan dolayı indirim kazanabilirsiniz. Veya  eskimiş ya da kullanmadığınız beyaz eşya, küçük ev aletleri gibi ürünlerinizi Hurdacılar’a verip geri dönüşüme katkıda bulunabilirken hem de ücret elde edebilirsiniz.

Arçelik’in ürünlerini kullanmakta çok basit. Ürünlerin içinde bulunan kullanma kılavuzları Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmıştır. Hatta 7/24 saat hizmet veren 444  0 888 çağrı merkezlerinden ürünle ilgili her bilgiyi  ve yetkili servislerle ilgili bilgi alabilirsiniz .

Bir eşya alırken yetkili servisi sorununun olmaması en büyük yarardır.  Örneğin; Buzdolabının kapağı kapanmıyor, her hangi bir servise yaptırdınız. Size düşük maliyetli kalitesiz bir ürün takacaktır. Oysa buzdolabının kenarlarındaki lastik çok önemlidir. Dışarıdan hava almamasını sağlar. Böylece hem enerjiden tasarruf edersiniz hem de yiyeceklerinizi daha uzun süre saklarsınız. Buzdolabının lastik değişimi ürünün kendi yetkili servisi tarafından yapılması gerekir. Aslında bütün aldığımız eşyaları kendi yetkili servisinize baktırıp, gerekirse tamirini de yine onlara yaptırmanız size her açıdan avantaj sağlayacaktır.