Kara Sevda Dizisi

Kara Sevda, 14 Ekim 2015’te Star TV’de yayınlanmaya başlayan dizidir.

Yapım: Ay Yapım
Yönetmen: Hilal Saral
Senaryo: Özlem Yılmaz – Burcu Görgün

Oyuncular: Burak Özçivit, Neslihan Atagül Doğulu ve Kaan Urgancıoğlu

İlk bölüm yayın tarihi: 14 Ekim 2015
Son bölüm yayın tarihi: 21 Haziran 2017

Dizinin başrol oyuncularından Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Gazianteplidir. Kazım İşmen Lisesi’nden mezundur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde okudu. 2003 yılı Best Model of Turkey yarışmasında gelecek vadeden seçilmiştir. Burak Özçivit, oyuncu, eski manken ve İngilizce bilmektedir.

İlk bölümden final yapana kadar reyting birincisi olmayı başarmış olan dizide oyuncularında katkısı da  büyüktür.

Dizinin Konusu:

Berberlik yaparak ailesinin geçimini sağlayan Kemal Soydere, yoksul sayılabilecek bir babanın oğlu ve ortanca çocuğudur. Kemal, üniversiteden mezun olduktan sonra iş aramaya başlar. Bir gün halk otobüsüne biner ve tesadüfen Nihan Sezin ile tanışır. Bu tanışma hem Kemal’in hem de Nihan’ın hayatını adeta alt üst eder. Büyük bir tutku ve aşk ile birbirlerine bağlanan çiftin başına maalesef çok kötü bir olay gelir ve Nihan Kemal’i terk eder. Nihan, kardeşinin hayatı için maalesef hayatının aşkından vazgeçecek ve ona verdiği sözleri yerine getiremeden hayatından çıkacaktır. Kemal ise, hiçbir zaman bu gerçeği bilmeyecek ve sadece terk edilmenin acısını yaşayacaktır. İşte o noktada Kara Sevda başlar.

Yönetmenliğini Hilal Saral’ın, senaristliğini ise Burcu Görgün Toptaş ve Özlem Yılmaz’ın üstlendiği Star TV’de yayınlanan Kara Sevda haziran ayındaki finalinin ardından uluslararası kulvarda ses getirmeye devam ediyor.

Kara Sevda’ fırtınası dünya çapında devam ediyor. Burak Özçivit, Neslihan Atagül ve Kaan Urgancıoğlu’nun rol aldığı fenomen dizi, uluslararası televizyon sektörünün en prestijli ödüllerinden Uluslararası Emmy Ödülleri’nde finalist olan ilk Türk dizisi olmuştu. Kara Sevda, 11 kategoride toplam 18 ülkeden dizilerin katıldığı Emmy Ödüllerinde ‘En İyi Dizi’ dalında finale kalan dört yapım arasından ödülle döndü.

2016 yılında 11’incisi gerçekleşen Uluslararası Seul Drama Ödülleri’nden ‘Jüri Özel Ödülü’ ile dönen ve Türkiye’de de pek çok önemli kurum ve üniversite tarafından ‘Yılın En İyileri’ arasında gösterilen dizi, Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Türkiye’den finalist olan ilk ve tek yapımdı.

Finalinin ardından dünya çapında yorum yağmuruna tutulan ve devam etmesi için imza kampanyası başlatılan ‘Kara Sevda’, Yunanistan, Ortadoğu ülkeleri, Uruguay, Şili, Arjantin, Peru ve pek çok ülkede izleyicilerle buluşuyor.