Mobilya Ve Perde Uyumu Nasıl Sağlanır

Yaşam alanlarımızı dekore ederken duvar, zemin, mobilya, perde ve aksesuarlarda renk uyumlarına dikkat etmemiz gerekir. Tüm bunlar uyum içinde olduğu zaman şık bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Dekorasyonda bütünlük sağlamak için sadece mobilya ve aksesuar uyumu yetmez. Kullandığınız tüm eşya ve aksesuarların renklerine özen göstermelisiniz. Laminat parke, halı, ve tablo uyumu da dikkat edilmesi gereken hususlardan bir kaçıdır. Yener laminat parke ile irtibata geçerseniz birbirinden şık zemin kaplama modellerini ve renklerini keşfedebilirsiniz.

Mekanda ilk göze çarpan koltuk ve perde detayıdır. Dolayısı ile ilk bunların uyumunu yakalarsanız, diğer aksesuarlarda uyum yakalamanız zor olmayacaktır. Özellikle perde uyumunu doğru yakalamak en önemli kriterdir.

Mobilya ve Perde Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Desenli mobilyaya sahipseniz düz renk perde tercih edin.
Düz renk mobilya veya koltuk takımınız varsa desenli perde kullanın.
Mekanınız alçak tavana sahipse perdelerinizi düz renk ve desensiz olsun.
Koltuk takımınızdaki renklerle perde renginizin uyuşması gerekir.
Mobilya ve perde renklerinizi aynı renk tonlarında kullanmak yerine  mobilya rengini baz alarak, perde seçimlerinizi zıt renkte yapabilirsiniz.
Perde renk seçimi yaparken yaygın mobilya rengini baz alabilirsiniz. Örneğin beyaz, bej tonları tüm mobilya renkleri ile uyum gösterir.

Uygun perde ve pek çok çeşit görmek istiyorsanız Dudullu-İstanbul’da olan KEYAP tam size göre bir yer. KEYAP Ev Dekorasyonu Alışveriş ve Ticaret Merkezi’nde 2013 itibarı ile, 200 iş yeri ile ev dekorasyonu, ev tekstili, perde, döşemelik kumaş, gıda, finans, bebek ürünleri, inşaat, matbaa hizmetleri, aydınlatma, orman ürünleri, kağıt, otomotiv, dekoratif tablo, resim, çerçeve ve yaşam alanlarınız için çok sayıda tamamlayıcı pek çok aksesuar çeşitleri bulabileceğiniz mükemmel bir yer. Sizde eviniz için mükemmel tasarımlar yapmak istiyorsanız KEYAP’a uğramadan karar vermeyin!