Reklamların Önemi

Hayatımızın her alanında tercihlerimizin önüne geçen etken varsa oda reklamlardır. Gerek çevremizde duyduğumuz fısıltı gazetesi diye de tabir edilen referanslı kullanıcılar yada televizyon reklamları son dönemlerde tüm kitlenin takip ettiği dizilerde ki ürün yerleştirmeleri derken algılarımızı bir hayli değiştirmekteler.

Peki ya bunun önüne geçme imkanı nedir ? Elbette bilinçlenmek eğer insan tüketim konusunda bilinçli hareket ederse aldatmaca olmadan satın alacağı ürünün kalitesinin ve ürün özelliklerinin farkındadır vede farkında olmalıdır.

Reyting rekorları kıran bir dizi izliyorsunuz ve koltuk takımı çok hoşunuza gitti varsayalım merakla jenerik akan sponsorları beklersiniz Bellona İstikbal vb. markalı ürünler gördüğünüzde o kullanıyor onların var bende sahip olmalıyım diye o mağazaya koşarsınız.

Bu bir algı yaratmadır oysa farklı mobilya markaları imalat yapan üretimde bir numara olan firmaları araştırıp en iyi İnegöl koltuk takımları olduğunu bilseniz oraya yönleneceksiniz kısacası bu tamamen size dayatılmak istenilen olgulardır.

Bu gibi yanlış yönlendirmeler ile karşılaşmak istemiyorsanız satın alacağınız ürün hakkında araştırma yapıp kullanıcı yorumlarını ve satış sonrası ilgilenecek servis ağını araştırmanızdır.