Yaşam Alanlarını Dekore Etmek Zevklidir

Yaşam Alanlarını Dekore Etmek; Yaşam alanlarımızı dekore ederken dikkat etmeniz gereken hususlara değineceğiz. Zemin renginden mobilyaya halı ve perde renk seçimlerinizin bile günlük rutin işlerinizi etkileyeceğini biliyor muydunuz?

Aksesuar Seçimi

Bir ev dekore edilirken aksesuar seçimi de en az mobilya seçimi kadar önem taşıyor. Çünkü yanlış aksesuar seçimi evinizde yakalamayı hedeflediğiniz havanın yok olmasına bile neden olabilir. Örneğin yemek masasının ardında bulunan büfenin üstünde mutlaka ayna bulunması gerekmiyor. Huzurlu bir mekân için hoş bir tablo ile de dekorasyon tamamlanabilir. Bir diğer unsur da halı ver perdeler Bir evin en önemli unsurlarındandır halı ve perdeler… Özellikle el dokuması kök boyalı halılar mekânlara farklılık katıyor. Koltukları almadan önce halıyı seçip ona uygun inegöl koltuk takımları alınması tavsiye ediliyor.

Sade, püskülsüz perde seçmek de mekânları daha ferah gösterir. Perdenizin rengini seçerken duvar renginizin devamı bir renkte olması mekânınızı daha ferah gösterecektir. Tül seçerken de düz ve desensizleri seçmeniz öneriliyor. Böylece daha gösterişli ferah ama şık bir ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. İnegöl Mobilya Firmaları gibi  mobilya üreticileri ev dekorasyonu için her geçen gün özel tasarımlar sunmaktadır.

Yaşam Alanlarını Dekore Etmek

Salonumuzun dekorasyonunu oluştururken eğer sıfırdan döşeme yapılacaksa ilk önce zemin rengine karar verilmeli çok kotu tonlardaki parke seçimi boğuk kasvetli bir ortam yaratacağından daha açık tonlar gri akçaağaç gibi renkler tercih etmelisiniz.

Zeminde seramik beton da kullanıyor olabilirsiniz bu seçeneklerde de karmaşadan uzak durmanız tavsiyemiz. Bu sayede küçük alanlarda açık renk zeminler her zaman geniş ve ferah bir ortam sağlamış olursunuz. Salon tasarımındaki en önemli unsur mobilyaların renk uyumudur. Dekorasyonda renk uyumu için halı ve perdelerin duvar renginin kullanılan aksesuarlarının birbirlerini tamamlamaları gerekir.

Soğuk Tonlar tercihiniz olacak zeminde gri uzun çizgilere sahip parke seçimi kullanıp koltuklarınızı beyaz kırlent kumaşı veya halınızı nötr arka plan rengi ve sert çizgilerle patlatabilirsiniz.

Hayır ben sıcak bir ortam istiyorum diyorsanız unutmayın ahşabın sıcaklığını hiçbir mobilya vermiyor. Ahşabın ve doğal ağaç kaplama mobilyaların verdiği samimi etkiyi dekorasyonda kullanılan çoğu malzeme ne yazık ki veremiyor. Özellikle tona ton uygulanan iç mekan kombinlerin de ahşabın açık ve koyu tonlarını bir arada kullanarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sıcak ortam demişken kızılın inanılmaz etkisine değinmeden geçmeyelim. Kızıl temalı salonlar etnik desenlerle harmanlanıp çok şık detaylara sahip bir salona sahip olabilirsiniz. Geniş konforlu koltuk takımları ahşap kaplama masalar ile kombin yapıp etnik şallarla tamamlayabilirsiniz.

Konumuz, ferah mobilya seçmek olsa da mekanın ana temelini oluşturan duvarları es geçmek olmaz. Evi yenilemeye başlarken ilk başlangıç yerlerinden olan duvarınızı, zemine kontrast tonlarda boyayarak veya benzer tonda duvar kağıdı kullanarak dengeli bir uyum yakalamanız mümkün.