Ailelerin En Gözde Tatil Programları

Günlük Hayatın içinde ebeveynler ve çocuklar için Okul dönemleri nedeniyle dersler, sınavlar, yoğun ödevler nedeniyle sınırlı zamanlar geçirmekte olup Bunun yanı sıra kış mevsiminin verdiği kısıtlamalar sebebiyle ruhsal olarak içe kapanma ve sadece internette zaman geçirme de artmaktadır. Tatil dönemleri ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte vakit geçirmesi onları daha iyi tanımak ve paylaşımda bulunmak için çok iyi bir fırsat haline geliyor. Fakat Çalışan ebeveynlerin için Bu zaman dilimini birlikte geçirmek için kısa süreli planlamak yük olmalı .. Hem sizin hem de çocuğunuzun keyif alacağı gezi ya da etkinlikler planlayabilir aile bağlarınızı kuvvetlendirebilirsiniz.. Tabi ki…

En yakın yerleri gezmek ve görmek için istanbul tour packages şirketlerinden bilgi alabilirsiniz.
Örneğin; İstanbul’da yaşıyorsanız Kısa tatillerin en gözde rotalarından biri olan Sapanca’ya büyük kentlere olan yakınlığı ve bir o kadar da yoğunluktan uzak kalabilmeyi başarmış doğasıyla dikkat çeken Sapanca Gölü’nün yanı sıra etrafındaki ormanlar da bölgeyi cazip kılan özellikler arasında yer alması yada ulaşım açısından en kolay yerlerden biri olan Bursa Uludağ favoriler arasındadır. binlerce turisti ağırlayan Uludağ kısa tatiller de ideal yerlerden biridir. Ayrıca; Pek çok dikkat çekici etkinliklere de ev sahipliği yapan Uludağ, bu yönüyle ailelerin ilk tercihlerinden biri olmayı başarmıştır

Diğer favoriler arasında ise; İstanbul ve Ankara’yı birbirine bağlayan yol üzerinde bulunan Bolu’daki Abant, doğasıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Kolay ulaşımı sayesinde kısa süreli tatiller için ilk tercihleri arasında yer alan Abant, konaklama seçenekleri ve görülecek yerlerin çokluğu sayesinde sömestr tatiline çıkacaklar için öncelikle tercihler arasında yer alıyor.

Biraz uç noktalarda olacak bir yer olan Nevşehir’e Kayseri’ye gerçekleştireceğiniz bir uçak yolculuğuyla kolayca ulaşabileceğiniz “Güzel Atlar Ülkesi” olarak bilinen Kapadokya’ya dünyada eşi benzerine az rastlanan doğasıyla yerli yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Film çekimlerine de ev sahipliği yapan Kapadokya’ya hem doğa hem de tarih turizmi sevenlere hem de yamaç paraşütü yapmak isteyen ebeveynlere hitap etmesi güzel bir seçenek olması.

Çocuğunuzla Sosyal Aktivite Planı Yapın;
Tüm günlerinizi boş boş geçireceğinize yukarıda yazmış olduğum alternatifleri çocuğunuzun yaşına uygun planlayacağınız sosyal aktiviteler çocuğunuzun sıkılmasını engelleyeceği gibi keyifli vakit geçirmesini de sağlayacaktır. Bu tatil daha kısa süreli olduğundan çocuğun tekrar okula dönerken sorun yaşamaması için var olan düzeni çok fazla bozmadan aktivitelerin ayarlanması faydalı olacaktır. Çocuklara yönelik aktiviteler yaratmak özellikle kış döneminde oldukça zordur. Bunu planlarken hayal güçlerini, yaratıcılıklarını ön plana çıkartacakları keşfetmeyi, araştırma yapmayı sağlayacakları en önemlisi ilgili alanı olan bir konuda proje hazırlamak veya etkinlik oluşturmak hem eğlenceli hem öğretici olabilir.

Ve bu tatil süresince; Okul yoğunluğu içinde arkadaşlarından uzak kalan çocuklar için tatilin bir kısmını arkadaşlarıyla zaman geçirmesi amacıyla farklı aktiviteler organize etmekte de iyi gelecektir. Ve Süreçte dikkat edilmesi gereken bir detayda; Çocukların çok geç saatlerde yatmaması uyku düzenlerine dikkat edilmesi, okuma alışkanlıklarını devam ettirmeleri ve en önemlisi uzun saatler televizyon ve internet başında kalmamalarına çok dikkat etme hususudur.