Günübirlik İstanbul Turu İçin Ne Yapmalısınız?

İlgili tur firması ilk önce okul önünden misafirlerini alır. Tur ilk başta Haliç’in en güzel manzarasının olduğu Piyer Loti Tepesi’dir. Burada alışveriş ve fotoğraf molasından sonra, Miniaürk’e geçilmektedir. Miniatürk Türkiye ‘deki çeşitli eserlerinin maketlerinin sergilendiği 60.000 metrekareyle dünyanın en geniş alana kurulmuş parkıdır.

Daha sonra Türkiye’de Ulaşım, Endüstri ve İletişim tarihine adanmış ilk mühim müze olan Rahmi Koç Müzesi’ne geçilir. Üç ana bölümden oluşan müzeyi (Lengerhane, Tersane ve Dış Mekan Sergi Alanı)  gezip,  buradan Sultanahmet’e geçilir.

Büyük Saray’ın su ihtiyacını karşılamak üzere Bizans İmparatoru I. Justinianus (527-565) tarafından  yaptırılan Yerebatan Sarnıcı, Türk ve İslam dünyasının en ünlü yapıtlarından biri olan Sultanahmet Camii, Bizanslılarca dünyanın merkezi olarak kabul edilmiş olan Million Taşı  ve at binenlerin, atların meydanı anlamına gelen Hipodrom Meydanı gezileri sonrası serbest zaman verilerek tur bitirilir.

istanbul daily city tours package gibi firmalar da İstanbula gelen turistlerin çok mükemmel bir şekilde gezmesini sağlamaktadır.