Bursa’nın Özellikleri

Bursa İli Konum Olarak Marmara bölgesinin Güneyinde yer alan Bol yeşil alanı gezilecek yerlerinin popüler’liğini arttırdığı Türkiye’nin büyük metropol illerinden bir tanesi olmakla birlikte Bir çok ile ve Marmara denizi aracılığıyla kavşak noktası niteliğindedir.
Bu şehir Bir rivayete göre kökeni Eski Bitinya kralı İkinci Prusias tarafından kurulduğunu ve şehre “Prusias” denildiği ve zaman içinde de bu isim “Brousse” ve “Brus” olarak değiştiği söylenmektedir.

Türk Tarihinde ise; Osmanlı Devletinin bir dönem başkentliğini yapan bu şehir evliyalar diyarı-tarihi abideler şehri-ve tabii güzellikleri ve binlerce senedir bilinen şifalı kaplıcalarıyla dünya genelinde isim yapmış bir il olup yerli yabancı turistlere ev sahipliği yapmıştır.
Sizde bu şehre misafir olmadıysanız ve bir hafta sonu aileniz ve sevdiğiniz insanlarla dolaşmaya gittiğimiz zaman tereddütsüz bu şehirde aradığımız doğal hayatı ve özelliklede gezilecek yerleri turistik yerleri beğeneceğinizden eminm..
Bursa‘da gezilecek o kadar çok sayıda turistik yer ve tarihi mekan bulunmaktadır ama Bunlardan en önemlileri Uludağ kayak merkezi başta olmak üzere Gölyazı, Mudanya, Cumalıkızık ve Ulu cami’dir.