Doğru Satışla Doğru Ürün

Bir ürün almaya karar verdiniz ve mağazaya gittiniz almaya karar verdiğiniz Ürün hakkında satış personelinden daha çok fazla bildiğiniz bir satış deneyimi yaşadınız mı? Örneğin; Bir araba alırken yada full ortapedik yatak alırken veya başka bir ürün grubundan herhangi bir şey satın alırken başınıza gelmiş olabilir.

Yada bir ürün alırken Satış personeli istediğiniz ürün hakkında bilgili olmadığı için tereddüde düştüğünüz anlar oldu mu? Satışı yapacak profesyonel çalışanlar için ilk hedefiniz kendinizden emin ve ürün ile ilgili müşterinin kendisini güvende hissetmesini sağlamak olmalıdır. Bunu yapmak içinde ürünün en ufak detayını bilmeniz gerekir.

Sattığınız ürünün türüne bağlı olarak müşterinize bir çok bilgi vermeniz gerekebilir. Piyasayı ve gelişen teknolojileri takip etmeniz ve müşterilerle haşır neşir olmak sizi heyecanlandırıyor olsa bile, herhangi bir müşteri ile konuşmadan önce ürününüzle ilgili her detayı bilmeniz gerekmektedir…

Satış sürecindeki bu önemli adımı atlarsanız şayet satış yapma şansınız oldukça düşürebilirsiniz.
Sonuçta, ürününüzün özelliklerini bilmezseniz müşterinize yardımcı olamazsınız ve müşterinizi ürünü almaya ikna edemezsiniz.