Küpe ve Şıklık

Küpe, bit takı aksesuarı olarak kulak memesine ya da kulağın başka bir kısmına delme yöntemiyle tutturulan bir takı çeşididir. Kadınlar arasında daha sıklıkla kullanılmasına rağmen erkekler tarafından da pek çok tercih edilen aksesuarlardan biridir. Genellikle küpeyi kadınlar her iki kulağına, erkelerde sol kulağına takmaktadırlar.

Tarihte de farklı  tarihlerde farklı uygarlıklarda da yaşayan pek çok topluluk tarafından sıklıkla küpeler kullanılmıştır. Genelde görsel şıklık için kullanılan küpeler, değerli malzemelerden üretilerek mücevher kategorisine girmiştir.  Aynı zamanda hala dini ya da sembolik amaçlarla da geçmişten günümüze hala kullanılmaktadır.
Küpeler, değerli taş, boncuklar, ahşap, kemik, plastik, cam ve  metal diğer malzemeler dahil olmak üzere herhangi bir malzemeden yapılabilmektedir.
Diğer takılarda olduğu gibi taktığımız birbirinden zarif ve güzel küpeler, bizim stilimizi ve tarzımızı öne çıkarmamızı sağlar. Genellikle moda sıkça takip edilse de birbirinin aynısı gibi giyiniyor görünse bile tarzımızı ayıran detaylar vardır. Tabi ki bunlardan biri kesinlikle küpelerdir.  Rengarenk, ışıl ışıl, çok gösterişli  veya sade her model küpe; aslında bizim yaşam tarzımızdan ve estetik anlayışımızdan izler taşımaktadır. Özelikle ikonik tasarım küpeler bunlardan biridir.

Küpeler,  hem kadınların hem de erkeklerin geçmişten beri sıklıkla kullandıkları takı aksesuarları arasında yer almaktadır.

Mücevher ve takı sektörünün hızlı bir şekilde büyümesiyle beraber pek çok maden işlenerek,  takı çeşitlerinin artmasını sağlamıştır.

Son yıllarda aksesuardaki özel tasarımlar çok fazla ilgi görmeye başlamıştır. Sadece sizin tarzına göre tasarlanmış objeler şıklığınıza ayrı bir şıklık katmaktadır.  Canan Yolaç’ın kendi markası olan cananyolacstamboul ile ikonik tasarım küpeler, mitolojik tasarım küpeler, mistik tasarım küpeleri web sitesinde bulabilirsiniz. Bunlardan bazıları ise, Aşk-ı Siyam Purple Küpe, Harmony of Contrast Turqouise Print Kaplan Küpe, Harmony of Contrasts Parlament Print Küpe, Infinity Flower Gold Print Çiçekli Küpe, Inner Child Ruby & Dark Blue Crystal Fantastik Küpe, Jr. Secret Of The Universe White Crystal İkonik Kıkırdak Küpesi, Jr. Secret Of The Universe White Crystal İkonik Küpe, Mystery Of Art Powder Pink Crystal Mitolojik Sfenks Küpedir. Diğer ürünlerini görmek için sitesiyi ziyaret edebilirsiniz.