Ofiste Feng Shui Tarzı

Feng Shui hayatın her alanında olduğu gibi kariyer, kişisel gelişim alanlarını iyileştirmek anlamında da önemli bir etkiye sahip Bir inanıştır. Kim istemez ki iş ortamında daha huzurlu başarılı ve mutlu olmak istemez ki? Feng Shui prensiplerini çalıştığınız alanlarda uygulayarak bu alanlarda pozitif enerji yaratmak, var olan negatif enerjiyi yok etmek birazda sizin elinizde nasıl Mı? Birazdan bununla ilgili detaylar vereceğim
İster bir ofis ortamında çalışın ister home ofis bu alanlarda dikkat edeceğiniz detaylarla enerjiyi pozitif yönde tutabilir çalışırken çok daha enerjik ve huzurlu olabilirsiniz. Nasıl olacak bu mu diyorsunuz? Feng Shui ile çalışma alanınız dekore ederek Mobilya’dan parke detaylara kadar en ince ayrıntısıyla inceleyeceğiz.
İlk önce Büyük bir çalışma masası kullanın ve masanız geniş ve sağlam olsun. Böylelikle sizin de fikirleriniz yaratıcılığınızın sınırları daha geniş olur. Bir evdeki ya da ofisteki çalışma masası mesleki başarının bir nesnesidir.

1. Düzenli ve temiz masalar ziyaretinize gelen müşterilerinizde kabul duygusu oluşturur yani sizin onlara yer açtığınızı simgeler. Masanızda kağıt yığınlarıyla dolu dağınık bir ortamdan kaçının. Yok ben dağınık çalışamam diyorsanız en azından kağıtlarınızı, evraklarınızı masanın sol köşesinde mümkün olduğunca uzak bir bölgeye koymaya çalışın.

2. Çalışma odanızı ya da ofisinizi bolca havalandırın, bu alanda havanın hareket etmesini sağlayarak Bu atmosferi yaşamanızda yenilenme sağlayacak ve yaşamınıza hareket katacaktır.

3. Evinizde olduğu gibi ofiste ya da çalışma alanlarında kullanmasanız dahi birçok şeyi biriktirme hastalığı birçoğumuzda vardır. Gereksiz ve yer kaplayan eşyaları temizlemek kişiyi özgürleştirir. Birleştirme durumu kişinin zihni üzerinde baskı yapar. Açtığınızda üzerinize geliyormuş gibi olan ağır gelen çekmecelerdeki ve dolaplardaki yükleri temizleyin.

4. Kullanmadığınız gereksiz her ne araç gereç ya da evrak varsa bunları verin, atın, satın.

5. Masanızda ya da odanızda bazı simgesel objeleri kullanmak çeşitli enerjiler katar. Bazı hayvan sembollerini arzu ettiğiniz alanlardaki enerjileri güçlendirmek için kullanabilirsiniz. Örneğin; At;hız ve sabırlı olmayı fil; dayanıklılık ve başa çıkabilmeyi anka kuşu; öngörü ve vizyonu, ayı; cesaret ve kuvveti ejderha; yaratıcılık ve gelişmeyi, kaplumbağa; özgüveni ve bilgeliği simgeler.

6. Masanızı kapı girişinin hemen karşısına yerleştirmekten kaçının. Böyle yapmak kişinin çalışırken yaptığı işlevlerde sorun yaşamasına sebep olmakla Birlikte Bir kişi bir kapının karşısında çalışıyorsa bu durum o kişinin konsantre olmasına engel olabilir, mesleki yaşamında aksamalara sebebiyet verebilir. Bir kapının karşısında vakit geçirilmesi tavsiye edilmez. Hiçbir şekilde bu ortamı sağlayamıyorsanız en azından çalışma masanızın karşı duvarında bir ayna  veya güzel bir yağlı boya tablo bulundurabilirsiniz. Böylelikle kapıdan girebilen negatif enerjiyi ayna vasıtasıyla geri çevirebilirsiniz….

7. Turuncu sönen heyecanı canlandıran bir renktir. Eğer çalışma alanınızda enerjinizin düştüğünü hissediyor ya da sıkılıyorsanız turuncu rengi çalışma alanlarınıza katın. Turuncu renk yenilenen bir enerji yaratacaktır.

8. Çalışma masasının oda içinde yerleşiminde çalışan kişinin sandalyesinin arka kısmının duvara dönük olacak şekilde konabilecek bir düzende olmasına dikkat edilmeli. Kişinin duvara dönük, sırtının kapıya dönük olmasından kaçınılmalı. Bu durum işte aldatılma tehlikesi yaratabilir.

9. Çalışma odanızda ya da ofisinizde boş bir köşe varsa bu köşeyi daha aktif kılın. Çünkü; boş bir köşe sizin mesleki potansiyelimizi gerçekleştirmemize engel olabilir. Gözümüz korkup cesaretsiz davranmamıza sebep olabilir… Eğer boş köşeye bir mobilya koyamıyorsanız en azından o bölgeye bir saksı çiçekleri yerleştirmenizde fayda olacaktır…

Eğer bu köşe çiçeklerinin yaşaması için uygun aydınlatma şartlarına sahip değilse bu durumda bu alana bir ayaklı lamba yerleştirilebilir.

10. Sarı renk zihinsel yetenekleri geliştirmekle birlikte Ofis ve çalışma odasında sarı renk kullanımı bu anlamda etkili olacaktır.

11. Ofiste siyah renk kullanmak otorite ve gücü simgeleyecektir Ofis içerisinde bu duyguyu yaratacaktır.

12. Sık sık iş ya da ofis değiştiriyorsanız bir yerde daha devamlı çalışmak için çalışma alannızda taş bir heykel, camdan yapılmış ağır bir süs bulundurun. Bu nesne bir ağırlık ve köklenmişlik duygusu verecektir.

13. Çalışma alanınızda dolap ve rafların kapaklı olmasına dikkat edin. Çünkü; Diğer önemli bir detayda kapaklarının kapalı tutulmasına özen göstermek.

14. Bu inanışta Aydınlatma şekli de oldukça önemli bir detaydır.ve Çalışma alanınıza mümkün olduğunca çok doğal ışığın girmesini sağlayacaktır.

15. Çalıştığınız masanın başka bir kişinin masası ile karşı karşıya gelmemesine dikkat edin Çünkü; Karşılıklı oturulan masalar kişilerin daha çok tartışmasına, alınan ortak kararlarda fikir ayrılıkları ve çatışma yaşanmasına sebebiyet vermektedir.

16. Çalışma alanlarınıza Feng Shui detaylarını ekleyerek huzuru ve mutluluğu kahvenizi içerken keyfini çıkarabilirsiniz 😊