Partikül Temizleme Makinası

Partikül temizleme makinası imalatı (Diesel Particulate Filter Cleaning Machines)  yapan firmamız DPF MAC Çınar makine olarak, Partikül filtre temizleme Makinemiz sıvıyı önce 80 derece getirerek çalışmaya başlamaktadır. Bu mantık ve prensiplerimiz doğrultusunda Çınar Makina olarak önce ürün satışı yapılmıştır. Sonra makine tasarlanmıştır ve patent altına alınmıştır. Kabinli makinemiz partikül filtre ve katalizörü açık çalışma ortamından tamamen ayrıştırarak kapalı bir kabinin içinde gözle görülebilir şekilde temizleme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Özel havalandırma sistemi eklenerek çıkan işlem buharı ortamdan dışarı tahliye etmektedir.

Partikül Temizleme Makinası

Partikül temizleme Makinası imalatı, Çınar makina dpf mac partikül temizleme makinası imalatı konusunda oldukça uzman. Türkiye’de bu sektör çok yenidir. Fakat yurt dışında popülerdir. Çünkü her garaj da olması gereken bu makinalar araçlar için oldukça önem arz ediyor.

Çınar Makina dpf mac (Çınar Dpfmac Cleaning Machines) firması olarak, uzun süren araştırmalar sonucu oluşan deneyimlerimizi bir araya getirerek son teknolojilerden fayda sağlayıp verimli bir makineler tasarlayıp sizlere sunmaktayız.

Sektördeki bu yolda hiçbir değerimizi ve ilkemizi kaybetmeden ürettiğimiz makineler ve DPFMAC markamızla yanınızdayız

Dizel Partikül Filtresi Görevi Nedir ?

Dizel son işleme sistemi, hidrokarbonlar (HC), karbon monoksit (CO) gibi egzoz emisyonlarını ve partikülleri azaltmak için, emisyon düzenlemesini karşılamak için tasarlanmışlardır. Ön-katalitik konvertör (Precat) ve bir katalitik konvertörden (ana dizel oksidasyon katalizörü + kaplanmış dizel partikül filtresi) oluşmaktadır.

Çalışma Sistemi Nasıl İşlemektedir ?

Katalizör Temizleme işlemi yapan makinelerin sistemi Dizel son işleme sistemi, hidrokarbonlar (HC), karbon monoksit (CO) gibi egzoz emisyonlarını ve partikülleri azaltmak için, emisyon düzenlemesini karşılamak için tasarlanmışlardır

ve ön-katalitik konvertör (Precat) ve bir katalitik konvertörden (ana dizel oksidasyon katalizörü + kaplanmış dizel partikül filtresi) oluşmaktadır.

  • Ana dizel oksidasyon katalizörü
  • Kaplanmış dizel partikül filtresi
  • Basınç boruları
  • Ön-katalizör (Precat)

DPF, silisyum karbürden yapılmıştır (SİC) ve soy metal ile kaplanmıştır. Hidrokarbonlar (HC), Karbon Monoksit (CO) emisyonlarını azaltmak için tasarlanmışlardır. Ayrıca havaya kurumun atılmasını en aza indirmek için motor egzoz gazlarından partikülleri toplar. Kaplanmış dizel filtresinin kanalları içinde kurum partikülleri birikmektedir. Böylece filtrenin tıkanmasını önlemek için düzenli aralıklarla yanarlar.