Üsküdar Balık Pazarı

Üsküdarlıların Uğrak alışveriş yeri olan balık pazarı yıllardır esnaflık kültürünü yaşatmaya çalışıyor. Çarşıya girdiğinizde dizi dizi tezgahlar onlarca çeşit balık sizleri karşılıyor mevsiminin en taze balıklarını bulmanız mümkün.

Yeşillikler tazecik mis kokusuyla akşam yemeğinizin sinyalini sizlere veriyor. Biraz ilerde seyyar manavlar bulmanız mümkün çarşının içerisinde birde yeni açılmasına rağmen oldukça rağbet gören balık lokantası tüm salaşlığı ve albenisi ile sizleri en iyi hizmet ve güleryüz ile kucaklıyor. Karşısına romanların her akşam oturup müzik ziyafeti verdikleri bu mekanda eski meyhane havasını yakalamanız mümkün ancak alkol yok tam bir aile mekanı.

Çarşı içerisinde 2 tane de şekerci,tatlıcı bulunuyor birisi tarihi tat ve lezzetlerden oluşuyor lokumları efsane güzellikte her çeşit lokumu bulabilirsiniz.

Üsküdar tarihi dokusu ve Sahilden vuran denizin kokusu ile beni alıp uzak diyarla ra götürmeye yetiyor ayrıca huzur bulduğum semt kız kulesinin taşlıklarında bile derin mutluluk ve iç huzur yaşatıyor. Çarşılar esnafı komşulukları samimiyeti insanın içini ısıtmaya yetiyor da artıyor bile. İnsanı tedavi edici ruhsal dinginlik sağlayan bu semt son yıllarda girdiği tadilatlar dan biraz kirli kalabalık ancak bu onun güzelliğini değiştirmiyor. Yapılan çalışmalar semt sakinlerini biraz zorlasa da alt yapı çalışmaları tüm hızı ile devam etmekte hemen merkezden hareket eden marmaray ulaşımı hemen kolaylaştırdı araba kullanımı trafiği bile etkileyen bu yapı baya yol almış gibi duruyor şimdilerde yapılacak metro çalışmaları da aynı şekilde Üsküdarın uğrak yerlerden olmasını sağlamlaştıracak nitelikte.