Şampuanla Halıları Nasıl Yıkarız?

HALILAR, değişik şekillerde yıkanabilir. Fakat dikkat etmeniz gereken halının cinsidir. Eğer kullanılan halı yıkama teknik yollarını bilmiyor iseniz halınız için en iyi metodu seçmeniz zor olacaktır. Çünkü yıkama metotları, halının cinsine göre değişmektedir.

Halı şampuanla nasıl yıkanır? Bir çoğumuz bunu denemiştir. Bu yöntem halı yıkamada en çok bilinen ve ekonomik açıdan da en ucuz yöntemdir. Bunun için halı yıkama şampuanını köpürterek halıya sürmelisiniz. Köpüğün içindeki bileşim maddeleri halıdaki kir taneciklerini  çekecektir. Halı kuruduğunda, üzerinde bulunan köpük tabakası katılaşacağından halı liflerinden ayrılacaktır. Sonra bu kalıntıları halı yıkama süpürgesi veya elektrik süpürgesi ile süpürmelisiniz.

Şampuanlama ile yıkama yüzeysel temizlik için en çok kullanılan yöntemdir.  Yalnızca halı şampuanı ve vakumlu bir süpürge gerekli olmaktadır.

Piyasada bulunan çok çeşitli halı yıkama şampuanları vardır. Ama halıda hasarlar varsa, halı şampuanının halıya daha fazla zarar vermemesi için iyi bir şampuan kullanmalısınız.