Çocuk Koltuğu Yıkama

Çocuk koltukları çocukların güvenliği için belli bir yaşa kadar kullanılması zorunlu Ürünler Olup Normal otomobil koltuklarından çok daha kısa sürede kirlenmektedir… Çocuk koltuklarının kirlenmesinden en  çok daha önemli olan Konu ise; Yemek artıkları ve kusmuk başta olmak üzere koltuk üzerinde mikrop ve bakteri oluşturacak birçok olumsuzluğun yer almasıdır.

Çocuk koltuklarında Kullanılan Kumaşların Bu Konuda Önemi Çok Fazladır. Çünkü; Çocuk Koltuklarında Kullanılan Kumaş aralıklarını Fazla Olmasıyla Birlikte Yanında  bulunan Emniyet kemerinin bağlantı noktasında yer alan ve temizlenmesi zor olan bu artıklar zaman içinde mikrop yuvası haline gelmektedir. Mikrop üretmesinin yanı sıra  aynı zamanda kokuya da neden olmaktadır…

Evinizin neşesi Çocuğumuzun Seyahat ettiği Yemeğini yediği, uyuduğu koltuğun temizliği işte bu nedenle çok büyük önem taşımaktadır.

Çocuk koltuğu temizliği çok hassas bir konu olduğundan  Temizlik esnasında kullanılacak kimyasalların mutlaka ama mutlaka dünya standartlarını sağlayan, PH derecesi 9’un üzerinde olmayan ürünler Kullanılması Gerekmektedir. Kanserojen kimyasallar içeren temizleyiciler ile Çocuk koltuklarının temizlemek  faydadan çok zarara neden olacaktır.