İstanbul’un En İyi Fotoğraf Yerleri

Instagram’a birbirinden güzel fotoğraflar atmak istersiniz. Herkes en güzel yerleri bulup oralarda fotoğraf çekinmek ister. Gelin sizlere İstanbul’da en iyi selfie çekebileceğiniz noktaları aktaralım:

Ayasofya: Dünya mimarlarının arasında yer alan günümüze kadar ayakta kalmış en önemli tarihsel yapı olan Ayasofya; mimarisi, ihtişamı, büyüklüğü ve işlemeleri yönünden sanat dünyası açısından önemli bir yer kapsamaktadır. Ayasofya İstanbul’un fotoğraflanmaya değer yerleri arasında yer alıyor.

Belgrad Ormanı: İstanbul’un akciğerleri olarak bilinen Belgrad Ormanı doğal yaşamı, temiz havası, su kemerleri ve huzurlu ortamı ile İstanbullular’ın nefes almak için gittikleri kaçış noktalarından biri. Nereden selfie çekerseniz çekin, kadrajınıza harika bir görünüm girecek.

İstiklal Caddesi: Sadece Taksim değil, İstanbul denilince akla gelen ilk sırada olan İstiklal Caddesi özellikle gençlerin ve turistlerin İstanbul’da en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olmaktadır. İstiklal Caddesi üzerinde yer alan Nostaljik Tramvay’la çok güzel fotoğraf karelerine yer verebilirsiniz.

Tema Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi: Eski adı Otağtepe, yeni adıyla Fatih Korusu Tema Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi Boğazın ayaklar altında olduğu manzaraya sahip en güzel yerlerden biridir. Hangi açısından bakarsanız bakın ortam size güzel bir fotoğraf kareleri veriyor.

Ortaköy: İstanbul Ortaköy denince akla ilk gelen yerlerden biri de tarihi Ortaköy Camidir. Bu caminin mevkisi ve ihtişamı ile fotoğraf sevenlerin en çok tercih ettiği yerler arasında bulunuyor.

İstanbul tours firmaları da gezilecek en güzel yerlere götürmekte ve gelen turistler muhteşem anılar biriktirmelerine yardımcı olmaktadır.