Avukatın Görevleri

Bursa ceza hukuku avukatı Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Avukat Olmak İçin Gerekenler

Avukatların çok eski zamanlardan bu yana toplumlarda barış ve düzeni korumak gibi ek faaliyetleri vardır. Yani mükemmel avukat olmak için standart avukatların dışında nitelik ve becerilere sahip olmanız gerekir.

Eğer avukat olmak gibi bir düşünceniz varsa ilk öncelikle avukat olmak için okunması gereken okulları öğrenmeli ve bunlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Sonrasında kendi kişisel özelliklerinizle avukat olmanın gerektirdiği kişisel özellikleri karşılaştırıp kendinizi bu mesleğe hazırlayabilirsiniz.

Gerekli okulları okuduktan sonra ise yeterli çabayı gösterirseniz işinde başarılı bir avukat olabilirsiniz.

Peki avukatlığın zorlukları yok mudur? Tabi ki de hayır. Her mesleğin olduğu gibi avukatlığında kendine göre zorlukları vardır. Fakat siz eğer kendinizi avukat olmaya adamışsanız bu zorlukların üstesinden kolayca gelebilirsiniz.

Ancak en önemli nokta bir avukatta bulunması gereken özellikleri taşımanız.

Örneğin ; yaratıcılık araştırma iletişim azim etkili konuşma yapmak sürekli eğitim okuduğunu anlama yazma becerileri ve son olarak da mütevazilik.

Bursa’da avukat arıyorsanız hemen Elif Çavuşoğlu ile irtibata geçebilirsiniz.

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Ceza soruşturmalarını ve davalarını takip eden kişilere ceza avukatı denir. Ceza soruşturması veya yargılaması suçun işlenmesinden sonra başlar. Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu gibi ceza avukatlar çoğunlukla suç işlenmesinden sonra bu sürecin tarafı olan kişilere hukuki destek verir.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

https://elifcavusoglu.av.tr/