Buğday silosunda ölen işçi

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, bir un fabrikasının buğday silosuna düşerek yaşamını yitiren ve 12 saat sonra 400 ton buğdayın boşaltılmasının ardından cansız bedenine ulaşılan Nedim Hüseyinoğlu’nun (42) cenazesi bugün defnedildi.Bu şüpheci ölüm ile ilgili fabrika müdürü Bülent K., vardiya amiri Ali G. ve vardiya sorumlusu Bahtiyar Ö. gözaltına alındı.

İnegöl Organize Sanayi Bölgesi’nde dün meydana gelen bu kaza da, bir un fabrikasında çalışan Hüseyinoğlu, buğday silosuna çıkarak buğdayları karıştırmak isterken dengesini kaybedip buğday silosuna düşmüş.Silodaki buğdayın içerisinde kısa sürede kaybolan işçinin elleri buğday yığınının üstünde kaldı.Siloya çıkan diğer işçiler buğday arasında kaybolan Nedim Hüseyinoğlu’nun ellerini görüp, 122 Acil Servis’e haber verdi.

Sağlık ekibi, Hüseyinoğlu’nun yaşamını yitirdiğini belirlerken, haber verilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri de ölen işçinin cesedine ulaşmak için çalışma başlattı. Olayı haber alan Kaymakam Ali Akça, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Başsavcı Zekeriye Alper İnanç, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhami Araali de fabrikaya gelerek, kurtarma çalışmalarını yönetip izledi.

Gözaltına alınan fabrika müdürü Bülent K., vardiya amiri Ali G. ve vardiya sorumlusu Bahtiyar Ö.’nün emniyetteki sorgularının sürdüğü belirtildi.